Máme doma maso?

27. ledna 2010 v 15:44 | Izzy Mary |  • Chvilka pro zasmání •
Aloha, jelikož v tomto krušném čase mají všichni deprese a problémy a jsou většinu času nervózní a prudérní. Pořád když je zima jsme všichni nemocní a celí strhaní... rozhodla jsem se (jako kdyby to bylo něco neobvyklého...:-D), že napíšu, říkám tomu anekdota. Je to taková kravina a je to naprosto bezúčelová věc, ale přeci jen mě to trochu pomohlo se dostat z takové té nepříjemné náladičky... Prostě deprese neni pro psaní dobrá a já se tomu chci zuby nehty vyhnout. Nemělo, nemá a nikdy nebude mít žádnou spojitost s čímkoliv co jsem napsala, píšu nebo budu psát... (zní to dramaticky, ale není). No prostě doufám, že se vám tím trošku rozklepe bránice a napíšete k tomu nějaký ten komentář... Toť asi vše... :-D


"Máme doma maso?"
"Já nevím, podívej se do lednice..."
"Tam není!"
"Tak do mrazáku!"
"Taky nic!"
"Tak není! Nemáme, dojdi ho koupit!" křičela maminka z koupelny do kuchyně na svou dceru.
"Ale mě se nechce," znuděně odpověděla dcera a pohodlně se opřela o kuchyňskou linku. Myslela si, že ještě než odjede do práce, uvaří si něco k jídlu, jenže když není maso, nemůže vařit.
"Mami, kdy půjdeš nakupovat?" zakřičela nazpátek.
"Předpokládám zítra."
"To bude pozdě! Já mám hlad!" Zoufale výskla dcera a pomalu šla ke koupelně.
"Ale já mám teď práci." Dcera právě došla ke koupelně a viděla svou strhanou matku, jak ukládá prádlo do pračky.
"Já budu vařit, to musím i kupovat suroviny?"
"Jestli chceš jíst, tak ano... dojdi nakoupit."
"Ať to udělá bratr. On se jenom válí na pohovce a nic nedělá." Dcera už byla poměrně uražená.
"Tak jděte spolu," vydechla vystresovaná maminka.
"V tom případě se jíst nebude..." Dcera uraženě odpochodovala z koupelny a šla do obývacího pokoje. Tam ležel bratr a spokojeně se díval na detektivku.
"Máš dojít nakoupit!" zakřičela mu dcera do ucha. Bratr téměř vylítl z pohovky a začal na svou sestru řvát:
"Cože? To jako já mám jít nakupovat a pečovat o holčičí starosti?" byl mírně vykolejen sestřinou připomínkou.
"Jestli chceš jíst, tak dojdi nakoupit!" řekla dcera a zkřížila ruce ve lhostejném gestu.
"Já mám zásoby jídla ve svý tajný skrýši, já ty tvoje blafy jíst nemusim!" Bratr se své sestře otevřeně poškleboval a urazil její umění vařit. Sestra se urazila, bratrovi ukradla ovladač od televize a šla se připravit do práce. Do své kabelky přibalila i ten ovladač a s prásknutím dveří odešla z bytu. Maminka s bratrem si spolu sedli k televizi, bratr vyhrabal náhradní ovladač a maminka přinesla talíř plný pečeného masa. Dcera mezitím pospíchala na autobus a cestou si koupila párek v rohlíku, aby se najedla alespoň něčeho. V práci se jí nevedlo dobře, nedostatek masa v jejím těle způsobil katastrofální následky, dcera zkazila tři operace ze tří a ještě stihla urazit dvě zdravotní sestry a rozejít se se svým snoubencem. Konečně večer dorazila domů a maminka ji ihned zastavila.
"Koupila jsi cestou maso?"
"Ne, proč bych to dělala?" dcera nechápala, proč by zrovna ona měla něco nakupovat, když to není její starost.
"Chtěla jsi jíst maso, tak když sis ho nekoupila, jíst nebudeme..."
"Co je mi do toho, koupila jsem si párek v rohlíku!" ukázala matce zbytek papírového ubrousku od kečupu a šla do svého pokoje.
Když obě děti spaly, domů přišel tatínek. Měl v ruce pytel plný masa, byl lovit divokou zvěř. Maminka si stoupla ke sporáku a začala péct zvěřinu.
Vůně pečeného masa probudila syna, ten se nenápadně vytratil z pokoje a utíkal do kuchyně se najíst. Maminka všem naložila plný talíř masa, a to, co nesnědli, vyhodila z okna. Shodou okolností pod oknem tábořili sousedé a maso jim spadlo přímo do ohně.
Další den ráno se všichni vzbudili a dcera našla kousek kosti v odpadkovém koši. Ihned ji ve došlo...
"Mami, vy jste měli maso a já ne?" rozčilovala se. Abstinence masových výrobků ji naprosto zahalila logické myšlení, byla jako šílenec bez drogy.
"Měli jsme maso a ty ne... Jestli chceš, dojdi do krámu a kup nové..." maminka bezstarostně prohodila a dále se věnovala žehlení prádla, které večer vyndala z pračky.
"No, tak dobře..." rezignovaně prohlásila a šla do obchodu naproti jejich panelového domu. Bohužel tam někdo veškeré maso vykoupil, a tak dcera musela jet na kole až do vedlejšího města koupit kilo masa. Konečně se dostala domů, a jako na potvoru ji zavolali do práce... Dcera maso dala do lednice a přilepila k němu vzkaz: Maso, nebrat, je to moje! Odjela do práce a celá rodinka se opět sešla v kuchyni. Maminka vyndala maso, papírek zahodila a usmažila ty nejlepší řízky, jaké kdy jedli... Večer se dcera vrátila domů a čekala, že maso bude v lednici, ale marně. Jakmile se dozvěděla, že maso zkonzumovala její rodina bez jakéhokoliv zbytku, tak si sbalila všechny své věci a odešla bydlet ke kamarádce. Kamarádka jí upekla maso, ale opět dceru zavolali do práce, poprosila proto svou kamarádku, aby jí maso schovala. Kamarádka přislíbila, že maso pro ni schová. Ale samozřejmě jakmile dcera za sebou zavřela dveře, kamarádka dala veškeré zbylé maso svému psovi. Dcera se vrátila z práce a opět shledala talíř prázdným, proto si znovu zabalila všechny své věci a jela do nejbližší restaurace, kde dostala maso... zaplatila ze svých veškerých úspor a jela spokojeně domů...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenča Lenča | Web | 27. ledna 2010 v 16:25 | Reagovat

dobré....ikdyž to maso jako droga =o)

2 Nikky Nikky | 3. února 2010 v 15:06 | Reagovat

nádhera, úžasné no nejlepší jsi a tvoje povídky zbožňuju :-)

3 holky-pisou holky-pisou | Web | 3. února 2010 v 15:07 | Reagovat

Děkuji :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama