Rodičovská láska

17. února 2010 v 16:39 | Izzy Mary |  • Chvilka k zamyšlení •
Nazdárek, opět je tu koutek k zamyšlení... K tomuto tématu mě vlastně přivedla naše paní třídní... Takže asi bych jí měla poděkovat :-D. Nicméně, doufám, že vás čtenáře alespoň trochu přiměji se pozastavit nad prostými věcmi, jako je právě láska rodičů. Já tedy rodičem ještě rozhodně nejsem, ale třeba za pár let se u tohoto článku pozastavím a zasměju se mu... No, dost mého vylevání si srdíčka, hezké čtení...

Rodičovská láska
Právě jsem slyšela článek o rodičovské lásce ke svému dítěti. Slibuje mu, jak ho povede cestou života, předá mu své zkušenosti a nabídne přístřeší, dokud jej bude potřebovat. Je hodně typů lásky, ale dnes je na pořadu láska rodičovská.
Rodiče nemusí být pouze ti biologičtí, aby nás mohli milovat a provádět životem. Matka či otec jsou ti první lidé, které v životě uvidíme. Vypráví nám pohádky před spaním, učí nás mluvit, chodit a jsou s námi, když nás přepadne nemoc. Ale jakmile vyrosteme, začínají s rodiči konflikty a spory. Máme jiné názory a dožadujeme se větší pozornosti. Porušujeme svá vlastní pravidla, a dokonce někdy i od rodičů s radostí utíkáme.
Ale není to fér, rodiče, i když jsou někdy staromódní a nevědí, jak vypadá pořádná párty, jsou přesto naši milující rodiče, chtějí pro nás jen to dobré a většině z nich se podaří vychovat své dítě tak, aby na něj byli hrdí i oni sami.
Je sice pravda, že někteří rodiče bývají moc ctižádostiví a tlačí nás do věcí, které nás nebaví, ale vždy musíme mít na paměti, že to dělají pro nás... mají nás rádi. Život není pouze o prosazování svých názorů, je to o kompromisech. Vše není tak černé, jak se nám někdy zdá, je to barevnější, mnohem barevnější... tak si to užijme!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klik

Klik 100% (48)

Komentáře

1 Jája Jája | 18. února 2010 v 13:02 | Reagovat

Zajímavý zamyšlení...

2 Lenča Lenča | 19. února 2010 v 20:03 | Reagovat

Líbí se mi jak hezky to vždy napíšeš. Člověk si to přečte a opravdu se nad tím zamyslí ale pak už je jen na něm jestli mu to nějakým způsobem změní na rodiče pohled nebo ne. Buď to budou pořád ty otravný rodiče nebo ty lidi co nás miluji. U mě to je asi tak půl na půl podle nálady a samozřejmě situace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama